Kánikula és kaptárkövek

Kánikula és kaptárkövek

Eleged van a tömegből és a rohanásból? Ha ott voltál június 20-án szombaton a Kaptárkövek Teljesítménytúrán, pontosan tudod, hogy a Bükkalján egészen más jelenti a kihívást. A Bükkalja vadregényes, helyenként jelzetlen ösvényei igazi navigációs kalandot jelentettek, de a látvány mindenért kárpótolta a résztvevőket. Rejtélyes kaptárkövek, hűvös szurdokok, barlanglakások, virágos rétek és a Kövesdi-kilátó vagy a Nagy-Eged páratlan panorámája feledtette a hőséget.

De, ami igazán felejthetetlenné tette a napot, az a szeretet és a gondoskodás volt, amivel Egyesületünk önkéntesei várták a megfáradt vándorokat. Idén is bebizonyítottuk, hogy lehet ezt családiasan, csendesen, a tájra és egymásra figyelve csinálni – még akkor is, ha a nyári nap úgy döntött, hogy maximális fokozatra kapcsolja a fűtést. Összesen 18 ellenőrzőpont került kihelyezésre a három távon, melyek közül 7 frissítőpontként is működött. A pontőrök mosolya és vidámsága a legmeredekebb emelkedők után is visszahozta az életet a lábakba! A túratársak egyszerűen imádták a bőséges és változatos ellátást: a sós és édes házisütiket, a friss palacsintát, a kolbászt, a sajtot, az olivát és a friss zöldségeket. A nagy melegben életmentőek voltak a jól behűtött szörpök és a limonádé, Bükkzsércen pedig a már-már hagyományos, helyi borból készült fröccs hozott felfrissülést.

A túrán nemcsak a rendszeres teljesítménytúrázók vettek részt, hanem sok egri lakos is kipróbálta magát, sőt, az ország távolabbi pontjairól is érkeztek túratársak: Kecskemétről, Tatabányáról, Székesfehérvárról, de még a határon túlról, Kolozsvárról is jöttek, csak hogy velünk barangolhassák be a Bükkalját.

Mindenkit, aki célba ért, emléklappal jutalmaztunk, a szintidőn belül teljesítők pedig választhattak a túra logójával ellátott kitűző vagy hűtőmágnes közül, amelyen a megtett táv is szerepelt. A visszajelzések alapján a Kaptárkövek sokaknak a „kedvenc eseményévé” nőtte ki magát. Imádtátok, hogy nincs tömeg, hogy a szalagozás csak a legkritikusabb helyeken volt (így maradt meg a felfedezés öröme), és hogy a családias hangulatban mindenki otthon érezhette magát. Külön öröm és büszkeség számunkra, hogy a Kaptárkövek Teljesítménytúra mindhárom távja a Hazajáró Kupa része, valamint az Ötpróba program hivatalos pontgyűjtő állomása is egyben, így a résztvevők értékes pontokkal gazdagodhattak a célba éréskor.

Egy hatalmas KÖSZÖNET jár mindenkinek: a kitartó résztvevőknek, akik nem ijedtek meg a melegtől, és annak a fantasztikus önkéntes csapatnak, akik szívüket-lelküket kitették ezen a hétvégén a pontokon és a rajt-célban egyaránt. Nélkületek ez a siker nem jöhetett volna létre!

Az élményeket elraktározzuk, a bakancsokat kicsit pihentetjük, de a naptárakat már most érdemes elővenni és piros filccel bekarikázni a dátumot: folytatjuk 2027. június 19-én, szombaton! Ott találkozunk!