Ahol egykor Moson vármegyei szántók-legelők voltak, ma egy hármashatár éktelenkedik. Nem itt kéne lennie, de mégis itt van a magyar-osztrák-szlovák hármashatár. És bár három ország határán állunk, mégis, bármerre nézünk, csak hazai tájakat látunk: a távolban a pozsonyi vár rémlik fel a párából, mögötte meg a Duna dévényi kapuja a Hainburgi-röggel.
A hármashatár Rajka felől autóval is megközelíthető, a jelvényszerző mozgalom igazolópontja az obeliszk.
Magyar-osztrák-szlovák hármashatár
Uticélok / AnyaországNehézségi szint:






