A Magyar Kultúra Napja alkalmából Pregitzer Fruzsina Jászai Mari díjas színművész jótékonysági estje
Mécs László papköltő műveiből: „Legyen világosság!” címmel. Népdalokkal közreműködik: Bata Hajnalka
Mécs László, a két világháború között alkotott szerzetes költő mind a mai napig nem nyerte el méltó helyét irodalmunkban. Hitvallásról, kételyről — sajnos aktuálisan — a háború borzalmairól szólnak a költemények sokszor iróniával, humorral.
Az est folyamán a Hazajáró c. sorozat erdővidéki részeiből vetítünk részleteket.
Időpont: 2025. január 24. 18 óra
Helyszín: Pomáz, Teleki-Wattay Kastély díszterme (Templom tér 3.)
Támogatói jegyek 2.500, 5.000 és 10.000 Ft értékben a helyszínen kaphatók.
Az est bevételét Zalánpatak katolikus templomának szakszerű, eredeti állapotában történő helyreállítására, patinás szépségének megőrzésére fordítjuk.
Ha nem tud részt venni a jótékonysági esten, adományokat a MBH banknál vezetett Kohl András 10100792–68431000-00000006 számú bankszámlámra utalással tudunk fogadni, a közlemény rovatba kérem írjátok be: “Zalánpatak — templomfelújítás”
Információ, jegyigénylés: , 06–30-914–78-19
Köszönjük a pomázi Teleki-Wattay Kastélynak, hogy a kastély dísztermét térítésmentesen biztosítja
számunkra.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!