Kováts Pincészet — Csúza

Kováts Pincészet — Csúza

Csa­lá­di pin­cé­sze­tünk a hor­vát­or­szá­gi Csú­za köz­ség­ben talál­ha­tó, ahol gene­rá­ci­ók óta fog­lal­ko­zunk sző­lő­mű­ve­lés­sel és bor­ké­szí­tés­sel.  Jelen­leg 15 hek­tár sző­lő­te­rü­let­tel gaz­dál­ko­dunk. Bőveb­ben

Borozó — Európa Udvar — Komárom

Borozó — Európa Udvar — Komárom

2008-ban nyi­tott meg kapu­it Észak-Komá­rom­ban az Euró­pa Udvar­ban a Boro­zó. Első kör­ben beve­zet­tük a BTK‑t, azaz a Boro­zós Tag­sá­gi Köny­vet, melyet a komá­ro­mi Selye János Egye­tem hall­ga­tói igé­nyel­het­tek és ked­vez­mé­nyes fogyasz­tás­hoz jut­hat­tak álta­la. Ez nem várt sikert hozott, így már könnyeb­ben tud­tuk meg­lo­va­gol­ni, hogy a két­he­ten­kén­ti egye­te­mi bulik alkal­má­val zson­gott a bel­vá­ros, így később már a Boro­zó is. Bőveb­ben

Szabó Pincészet — Karancs

Szabó Pincészet — Karancs

Csa­lá­dunk már több évszá­za­da készít bort. A hagyo­mány­őr­zés­ről tanús­ko­dik az 1633-ból ere­dő csa­lá­di címe­rünk. Mára már a jel­ké­pünk­ké vált, amely a boros cím­ké­ink egyik fő alko­tó­ele­me is. 2016 decem­be­ré­ben meg­kap­tuk a “Hor­vát­or­szág falu­si turiz­mu­sá­nak nap­ra­for­gó­ja” neve­ze­tű külön­dí­jat a hor­vát bor­tu­riz­mus­ban való nem­ze­ti kisebb­ség hagyo­má­nyá­nak sike­res interp­re­tá­lá­sért. 

A Báni-hegy dél­fek­vé­sű domb­ol­da­lá­ra tele­pí­tett sző­lő­ül­tet­vé­nye­ik garan­tál­ják a kivá­ló minő­sé­gű alap­anya­got. A kíná­la­tunk­ban védett föld­raj­zi ere­de­tű, kivá­ló minő­sé­gű szá­raz borok – olasz­riz­ling, sau­vi­gnon blanc, pinot blanc, rosé, caber­net sau­vi­gnon és mer­lot – talál­ha­tó.

Sze­re­tet­tel vár­juk az új, 50 férő­he­lyes kós­to­ló­ter­münk­ben, ahol több mint száz éves fából készült pado­kon üldö­gél­ve az ide­lá­to­ga­tók meg­kós­tól­hat­ják a karan­csi vidék lan­ká­in ter­mett sző­lő­ből készült boro­kat.

Bányász Pince — Brennbergbánya

Bányász Pince — Brennbergbánya

Az alpe­si tájat idé­ző, sajá­tos szer­ke­ze­tű, szét­szórt ház­cso­por­tok alkot­ta Brenn­berg­bá­nya Magyar­or­szág egyik leg­nyu­ga­tibb csücs­ké­ben, a Sop­ro­ni-hegy­ség erde­jé­nek mélyén fek­szik, ezért jó kiin­du­ló­pont­ja lehet a Tri­a­non­ban ket­té­sza­kí­tott hegy­vi­dé­ken tett kirán­du­lá­sok­nak, gya­log­tú­rák­nak. Bőveb­ben

Szántódpuszta Idegenforgalmi és Kulturális Központ

Szántódpuszta Idegenforgalmi és Kulturális Központ

Az 1986-ban épí­té­sze­ti nívó­dí­jat, 1994-ben Euró­pa Nost­ra díjat nyert SZÁNTÓDPUSZTA, a XVIII-XIX. szá­za­di párat­lan major­sá­gi műem­lék-együt­tes, mely a Bala­ton déli part­ján, a 7‑es szá­mú főút mel­lett talál­ha­tó.
A pusz­ta mint­egy har­minc épü­le­te ere­de­ti álla­pot­ban őrzi egy major­ság képét.

Szán­tód­pusz­tán ma IDEGENFORGALMI ÉS KULTURÁLIS KÖZPONT műkö­dik, mely szá­mos kép­ző­mű­vé­sze­ti, kul­túr­tör­té­ne­ti és nép­raj­zi kiál­lí­tás­nak ad ott­hont:

- Hely­tör­té­ne­ti kiál­lí­tá­sok
— Itt talál­ha­tó a Bala­ton egyet­len akvá­ri­u­ma, mely a tó élő­vi­lá­gát mutat­ja be.
— Fest­mény­ga­lé­ria
— Lovas­cent­rum
— Állat­si­mo­ga­tó
— Lak­osz­tá­lyok

Célunk és fel­tett szán­dé­kunk a kap­cso­lat­épí­tés, bemu­tat­ko­zá­si lehe­tő­sé­get kíná­ló, hagyo­má­nya­in­kat fel­ele­ve­ní­tő, az ősi magyar érté­ke­ket min­den­ki szá­má­ra meg­is­mer­te­tő és őrző közös tevé­keny­ség. Bemu­tat­ko­zá­si alkal­mat kívá­nunk terem­te­ni nem­csak a somo­gyi, hanem dél- és nyu­gat dunán­tú­li kéz­mű­ve­sek, ková­csok szá­má­ra. Ezt az ősi magyar emlék­he­lyet sze­ret­nénk még job­ban, több ren­dez­vénnyel élet­re kel­te­ni.
Ennek szel­le­mé­ben sze­re­tet­tel vár­juk azo­kat az alko­tó­kat, részt­ve­vő­ket, akik az álta­lunk kép­vi­selt célt magu­ké­nak érzik és közös ren­dez­vé­nyek kere­te­in belül hagyo­mány­te­rem­tő cél­lal, prog­ra­mok­kal gaz­da­gí­ta­nák ősi magyar érté­ke­in­ket!

A sze­zon folya­mán szá­mos cso­por­tot tudunk fogad­ni elő­re meg­be­szélt prog­ra­mok­kal, ebéd­del, bor­kós­to­ló­val. Isko­lás gyer­me­kek részé­re ked­vez­mé­nyes belé­pő a terü­let­re. Kérés­re meg­szer­vez­zük a kéz­mű­ves fog­lal­ko­zá­so­kat, íjá­sza­tot kor­hű vise­let­ben, nép­tánc bemu­ta­tót. Nyá­ron lovas tábo­rok működ­nek. Min­den beté­rő ven­dég szá­má­ra lovag­lá­si, kocsi­ká­zá­si, póni­zá­si lehe­tő­ség áll ren­del­ke­zés­re. Meg­szer­vez­zük eskü­vők, csa­lá­di és céges ren­dez­vé­nyek lebo­nyo­lí­tá­sát.

 

Vura Vinotéka — Nagyvárad

Vura Vinotéka — Nagyvárad

A Vura Vino­té­ka Nagy­vá­rad belvárosában2013 óta igé­nyes, exk­lu­zív hely­szí­nen vár­ja a bor­ked­ve­lő­ket.  Üzle­tünk több mint 300 féle, job­bá­ra Kár­pát-meden­cei bort kínál kós­to­lás­ra és meg­vá­sár­lás­ra.  Bor­kós­to­ló­in­kat kife­je­zet­ten ajánl­juk cso­por­tok­nak vagy bará­ti tár­sa­sá­gok­nak, céges össze­jö­ve­te­lek­re, kon­fe­ren­ci­ák részt­ve­vő­i­nek. Kós­to­ló­in­kat min­dig a cso­port és a ven­dé­gek igé­nye­i­hez igazítjuk,elsősorban a helyi boro­kon keresz­tül sze­ret­nénk bemu­tat­ni a Partium,vagy Erdély “bor­tör­té­nel­mét”. A Szilágysági,Szatmári vagy Arad-Hegy­al­jai minő­sé­gi borok mél­tán hir­de­tik a múlt és jövő érté­ke­it.    A külön­le­ges­sé­gek ked­ve­lő­i­nek nagy élmény lehet az őshonos,ritkaság-számba menő sző­lő­faj­ták bora­i­nak ízle­lé­se.

A kós­to­ló­kat csak elő­ze­tes egyez­te­tés alap­ján tud­juk meg­tar­ta­ni.